Villa Sofiassa vietät herkulliset pikkujoulut Tampereen keskustassa, idyllisessä ympäristössä. Koko upea Villa aina vain yhden seurueen käytössä.
Kokkauspikkujoulut
Perinteisteisten pikkujoulujen vaihtoehtona suosittelemme kokkauspikkujouluja. Kokkauspikkujoulut sopivat kaikille sukupuoleen, ikään ja kuntoon katsomatta. Pikkujoulut kokkauskurssin merkeissä tarjoaa kokonaisvaltaisen elämyksen, herkullisen aterian ja uusia oppeja. Villa Sofian kokkauspikkujouluissa kaikki ovat tähtiä ja onnistuminen on taattua! Opetus suomeksi tai englanniksi. Ryhmäkoko 4-56 hlöä. Tutustu hintoihin ja menuihin tästä: Kokkauskurssit.
Kokkauspikkujouluihin yhdistettäväksi suosittelemme Villa Sofian glögikilpailua. Onko sinussa ainesta vuoden 2026 Glögimestariksi? Glögikilpailussa päästetään luovuus valloilleen ja etsitään joulukauden taitavimpia makutaitureita sekä sitä kaikkein herkullisinta glögiä. Tässä kisassa ette pelkästään sekoita juomaa, vaan luotte uuden joulun perinteen!
Perinteiset pikkujoulut
Vaihtoehtoisesti voitte tulla viettämään pikkujouluja perinteisesti nauttimaan valmiin pöydän antimista. Koko kaunis Villa vain teidän seurueen käytössä. Tilamme taipuvat monenlaiseen ohjelmaan esim. pikkujoulut kasino-teemalla, lähitaikuutta, pub-tunnelmassa karaokeillen tai diskoillen. Meiltä herkulliset menut ja asiakkaalta omat juomat. Villa Sofian maksimi henkilömäärä istuen yläkerran salongeissa 75 hlö:ä ja lisäpaikoilla Holvituvassa 100 hlöä. Pikkujouluaikaan Villa Sofiassa voi juhlia klo 01 asti. Kauttamme voitte hankkia myös mieluisat joululahjat vieraillenne. Pyydä tarjous lomakkeella!
Myös perinteisiin pikkujouluihin voitte yhdistää jouluisen aktiviteetin glögikilpailun tai suklaataiteilun merkeissä.
Pikkujoulut päivällä
Tykypaketeista löytyy myös pikkujoulusesonkiin kivaa tekemistä varmistaen ikimuistoiset pikkujoulut.
Heittäydy joulun tunnelmaan ja tule viettämään ihanan makoisaa ja elämyksellistä iltapäivää! Pääset loihtimaan oman suklaataulun jouluisista aineksista tai testaamaan taitosi glögimestarina leikkimielisessä glögikilpailussa.
Tekemisen lomassa nautitaan höyryävän lämpimästä glögistä ja pipareista sekä visaillaan suklaa- tai jouluaiheisen tietovisan parissa. Iltapäivä kruunataan nauttimalla kahvit Villa Sofian maan mainion juustokakun kera, jossa maistuu tietenkin ripaus joulua.
Suklaataide- ja glögimestaruuspikkujoulut
- Kesto: noin 2–3 tuntia
- Hinta: 68 €/hlö + alv 13,5 %
- Minimilaskutus: 20 henkilöä
Elämys on varattavissa arkisin klo 9–15 välillä.
Iltapäivään voi lisätä myös kauniin kierroksen Petsamon ja Saukonpuiston idyllissä kaupunkisuunnistaen (lisähinta 10€/hlö + alv, kesto 1h sisältyen 3 tunnin pikkujoulupäivään).